Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Analiza lokalnej polityki, moje trzy zdania – felieton Wiesława Mądrzejowskiego


Analiza lokalnej polityki, moje trzy zdania – felieton Wiesława Mądrzejowskiego:1. Debata kandydatów na burmistrza naszego miasteczka wskazała jednego niewątpliwego zwycięzcę, którym przez aklamację uczestników okazał się p. Sławomir Wojciechowski wójt gminy Szczytno, na którego powoływali się prawie wszyscy kandydaci i gdyby spełnił się najbardziej optymistyczny wariant jaki może spotkać nasz region to jak najszybciej powinien on zostać burmistrzem nowej struktury administracyjnej pod tytułem Miasto i Gmina Szczytno, co także wszyscy uczestnicy debaty uznali za najważniejszy warunek jakiegokolwiek jej rozwoju.

 

 

2. Spośród aktualnych kandydatów wyraźnie wyróżniał się pan Stefan Ochman, który poza niewątpliwym doświadczeniem i skutecznością w zarządzaniu, umiejętnością pozyskiwania środków zewnętrznych i młodością ma najważniejszą zaletę, czyli brak powiązań z rządzącymi od lat regionem koteriami, czarnym koniem okazał się p. Paweł Krassowski, świetnie radzący sobie na scenie i umiejętnie prześlizgujący się nad zawartymi w pytaniach pułapkami, aktualny burmistrz siłą doświadczenia wynikającą z pełnienia tej funkcji sprawiał wrażenie pewnego reelekcji i stąd może pewne lekceważenie, z jakim traktował konkurentów, natomiast sympatię widowni musiała wzbudzić p. Beata Januszczyk, która doskonale nawiązywała kontakt z widownią pod hasłem kocham nasze miasto i was wszystkich, pozostałym dwojgu kandydatom należy pogratulować odwagi i odnotować, że byli na scenie.


Reklama

Reklama

 

 

3. Ciekawy zestaw uczestników można było zauważyć na konwencji „Razem dla mieszkańców”, gdzie nastąpiło zjednoczenie od lewej (PPS) do prawej (PIS), tylko pytanie wokół czego, bo sądząc po wcześniej (a przeglądam właśnie numery gazet z ostatnich 25 lat) wyrażanych poglądach obecnych osób i nazwijmy to temperaturze toczonych dyskusji pomiędzy nimi udała się rzecz zupełnie w skali kraju niespotykana czego stowarzyszeniu wspierającemu burmistrza trzeba pogratulować.

W A MKomentarze do artykułu

Walendziak

Artykuł sponsorowany :D

Teodor W

Madrzejowski jak zawsze na sile mądr(z)y. Debarta byla wyraznie ustawiona pod kilku kandydatów. Biegnąc od lewej strony. Przedstawicielka PiSu p Czaplicka pozytywnie zaskoczyła rzeczowością i gdyby nie ta przynależność partyjna, januszczyk przykład jak wykształcenie i przechwałki nie idą w parze z rzeczywistością. brak kultury i elementranych zasada dobrego wychowania ale z tego slynie szczegolnie w UP z ktrego tak bardzo chca sie jej pozbyc pracownicy, Krasowski- komediant, robiacy na sile z siebie wesolego pana, jak jest w praktyuce wszyscyw iescie wiedzą. Mankowski przyjrył czapka wszystkichchoc moglby miej lekcewazenia okazywac pewien prezydent Polski takze potraktowal z lekkoscia kontrkandtydata i do dzis przez to musimy sie meczyc, Pan Ochman klasyczny spadochroniarz PO po szkole \"moskiewskiej\" wyszkolony skutecnzieale chyab nie do konca. Patzrac na sytuacje na lotniskuy to chyab nie do konca z ta jego skutecznsoicia, niewiem czy w takie trece miasto juzw slabej konbdycji naleszaloy oddac? Miler polozyl swoja kandyadurę, szkoda ze z kartki z sercva zapewne wiecej by osiagnal i zyskał. Prowadzący największą gwiazdą debaty plus ustawiona \"marysia\" z widowni. Podsumowując z calej szostki rzeczywoiscie najlepsze wrażenie zrobil wójt Wojciechowski pomimo ze nie bylo go na scenie :D.

wiesław mądrzejowski

Bardzo dziękuję panie Marianie za ciekawą i rzetelną ocenę debaty. Właściwie w wielu sprawach się zgadzamy. No cóż, rolą felietonisty jest komentowanie, nawet złośliwe, a pesel wyraźnie wskazuje, że już się w życiu dość narządziłem. Co do wizji rozwoju miasta prezentuję ja od przynajmniej 25 lat na łamach lokalnej prasy, a w tej kampanii mogłem ją w miarę dokładnie przestawić trojgu ze startujących kandydatów, którym życzę zwycięstwa.

marian

Nie wiem czy tą samą debatę oglądaliśmy. Z ta reklamą Pana Ochmana mocno Pan przesadził! Obiektywnie patrząc żaden z uczestników na tym etapie nie jest przygotowany do zarządzania samorządem. Jedynym atutem Pana Ochmana jest poparcie \"partii\" obecnie rządzącej. Krassowski po wielu latach odważył się stanąć do wali o fotel Burmistrza. Trudno jednak dziś ocenić ile z tego jest rzeczywistej chęci pozytywnej zmiany a ile przymus spowodowany skończeniem się dotychczasowych kontaktów i układów. A na koniec jedna fundamentalna zasada. Bardzo wygodnie jest komentować ale może trochę więcej odwagi Panie Wiesławie i wzorem dawnego szefowania w WSPol może zechce Pan zaprezentować swoją wizję rozwoju miasta? Czekam z niecierpliwością i chętnie skomentuję Pana działania!

Tak, przyszłość miasta tylko pod szyldem ,,Miasto i Gmina Szczytno\" z Wojciechowskim na czele przez co najmniej jedną kadencję

Gabi

Bardzo dobre podsumowanie.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama