Czwartek, 7 Grudzień
Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława -

Reklama


Reklama

Amelia Zarzycka zdobyła nagrodę im. Iwony Jurczenko-Topolskiej. To przyszła psycholog, aktorka lub prawniczka


Amelia Zarzycka została laureatką nagroda im. Iwony Jurczenko-Topolskiej dla najlepszego absolwenta Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie. Amelia to jedna z najlepszych uczennic szkoły. Może pochwalić się średnią ocen 5,88.Ale w tym przypadku średnia ocen była tylko częścią elementu przyznania tej wyjątkowej nagrody.


Reklama

 

- Jak to kiedyś powiedział sponsor tego wyróżnienia pan Krzysztof Topolski, jego żona ustanawiając tę nagrodę, najpierw, jako nagrodę jej dziadka Stanisława Żenczykowskiego (po śmierci pani Iwony, w 2020 roku jej mąż zdecydował o zmianie nazwy nagrody, aby upamiętnić żonę – przyp. red.) chciała, aby to wyróżnienie trafiało do osoby mądrej, ale też lubianej przez innych uczniów – wyjaśnia Monika Chorążewicz, dyrektor szkoły. - Dlatego rada pedagogiczna do nagrody typuje minimum troje maturzystów, a potem resztą zajmują się sami maturzyści, którzy w tajnym głosowaniu wybierają osobę najbardziej lubianą.

 

Reklama

W tym roku do tej nagrody wytypowano czworo uczniów: Martynę Brzostek, Natalię Kończyk, Jana Samsla oraz Amelię Zarzycką. W głosowaniu wzięło udział 105 maturzystów, spośród których aż 41 oddało głosy na Amelię. Nagroda to 500 dolarów. Przyznawana jest nieprzerwanie od 1995 roku.

 

Tegoroczna laureatka to uczennica klasy 4 D o profilu humanistycznym.

 

- Pewnie, że jestem zadowolona z tego wyróżnienia – mówi z uśmiechem. - To piękny finał czterech lat siedzenia nad książkami – śmieje się maturzystka. - Bardzo dziękuję wszystkim swoim znajomym i przyjaciołom, że na mnie głosowali. W was akurat nigdy nie wątpiłam – dodaje. - Wasze głosy były pewniejsze niż moja średnia – śmieje się Amelia i dodaje, że na razie nie wie, na co przeznaczy nagrodę. - Chyba zostawię ją na studia, tak na wszelki wypadek – mówi.

 

Amelia chce studiować w Gdańsku, waha się pomiędzy prawem, psychologią i aktorstwem.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama