Na gminnych kortach w Nowym Gizewie, pod patronatem stowarzyszenia Mazurski Klub Tenisowy oraz Gminy Szczytno zakończył się emocjonujący sezon amatorskiej ligi tenisa ziemnego. Wzięło w niej udział 33 tenisistów i tenisistek podzielonych na trzy grupy zaawansowania: A, B i C. Dwa pierwsze miejsca dawały awans do wyżej ligi, a dwa ostanie oznaczały spadek.
Statystyki i wyniki – liderzy w akcji
W grupie A, uznawanej za najsilniejszą, prym wiódł Kacper Chełstowski (Pasym), który zdominował rywalizację, odnosząc osiem zwycięstw. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się kolejno Krzysztof Samojłowicz (Marksewo) i Krzysztof Bugaj (Romany). Rywalizacja była osłabiona brakiem dwóch czołowych zawodników poprzedniego sezonu – Andrzeja Jemielity i Andrzeja Folgi, którzy z powodu kontuzji nie mogli wziąć udziału w tegorocznych rozgrywkach.
W grupie B niekwestionowanym liderem był Mateusz Sawa (Nowe Gizewo), który wygrał wszystkie swoje mecze, nie tracąc ani jednego seta.
Grupa C przyniosła z kolei sporą niespodziankę – 14-letnia (!) Amelia Daszewska (Rudka) nie tylko wygrała swoją grupę, ale również zdobyła uznanie pozostałych uczestników zawodów swoją determinacją i nieustępliwością w prowadzeniu długich wymian na korcie.
Kobiety na kortach
Tegoroczne rozgrywki to dowód na to, że tenis jest sportem dla każdego. W grupie B na szczególne wyróżnienie zasługuje Agnieszka Babicka, jedyna kobieta w tej grupie, która w dodatku pewnie utrzymała się w lidze wygrywając cztery mecze.
W grupie C poza zwyciężczynią Amelią Daszewską na uwagę zasługuje Grażyna Kramek, która odniosła pięć zwycięstw pokazując przy tym ogromną determinację. Kobiecą reprezentację w tegorocznych zmaganiach uzupełniła Olga Białczak (grupa C).
Ciekawostki z kortu
Najdłuższy mecz sezonu odbył się między Tomaszem Gołasiem, a Milanem Palenikiem w grupie C. Rozgrywka trwała prawie trzy godziny i zakończyła się wynikiem 10:8 w decydującym secie.
W grupie A Robert Pierzycki zakończył sezon z największą liczbą rozegranych tie-breaków – aż pięć jego spotkań wymagało dodatkowego seta, aby wyłonić zwycięzcę.
Różnica wiekowa pomiędzy najmłodszym uczestnikiem ligi Aleksandrem Pierzyckim, a najbardziej doświadczonym Krzysztofem Samojłowiczem wyniosła 54 lata.
Mecze na kortach w Nowym Gizewie odbywały się w każdą pogodę – od upalnych lipcowych dni po chłodne jesienne wieczory. Dzięki wytrwałości nadzorującego rozgrywki Mariusza Radziszewskiego oraz samych zawodników sezon udało się zakończyć zgodnie z planem.
Tegoroczna liga była nie tylko rywalizacją sportową, ale także miejscem integracji lokalnej społeczności. Organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich miłośników tenisa ze Szczytna i okolic do śledzenia kolejnej edycji rozgrywek. Korty w Nowym Gizewie czekają również na nowych zawodników, którzy chcą spróbować swoich sił, poznać nowych ludzi i czerpać radość z gry.
Klasyfikacja końcowa – najlepsi
Grupa A:
1. Kacper Chełstowski (Pasym) – 8 zwycięstw
2. Krzysztof Samojłowicz (Marksewo) – 7 zwycięstw
3. Krzysztof Bugaj (Romany) – 5 zwycięstw
Grupa B:
1. Mateusz Sawa (Nowe Gizewo) – 10 zwycięstw
2. Norbert Stryjewski (Szczytno) – 8 zwycięstw
3. Janusz Bil (Leśny Dwór) – 7 zwycięstw
Grupa C:
1. Amelia Daszewska (Rudka) – 10 zwycięstw
2. Andrzej Szynaka (Dębówko) – 9 zwycięstw
3. Janusz Miłek (Szczytno) – 9 zwycięstw
Awanse i spadki
Z grupy C do grupy B awansują: Amelia Daszewska i Andrzej Szynaka.
Z grupy B do grupy A awansują: Mateusz Sawa i Norbert Stryjewski.
Do grupy B spadają z grupy A: Mariusz Myślak i Krzysztof Popielarz.
Do grupy C spadają z grupy B: Piotr Lisewski i Piotr Woźniak.
Radni powinni się przyjrzeć spółce AQUA. Tam to dopiero marazm.
Juras
2026-06-22 22:01:31
A największe brawa dla burmistrza - za pomysł, odwagę no i za śpiew !! Z najlepszymi życzeniami - spełniania kolejnych marzeń i dalszego , pełnego wsparcia ze strony tej Jedynej !
Tamara J.
2026-06-22 18:20:45
Drugi rząd od góry, druga pani od lewej to pani Prząda.
Tutejsza
2026-06-22 16:38:30
\"mogę tylko porównać postawę rządu i władz Warszawy, które zareagowały na przekręt błyskawicznie\" - Drogi autorze, prezydent Trzaskowski był informowany o nieprawidłowościach rok wcześniej, a dyrekcja i zarząd, który był chyba w całości z PO, jeszcze wcześniej.
XxX
2026-06-22 16:11:40
Przepraszam ale Pasym i Kalwa to nie Warmia południowa lecz mazury południowo zachodnie
zdysk
2026-06-22 08:54:18
Piękne
Tomasz
2026-06-21 23:21:36
Ludzie którym bieda nie grozi a za nimi durne plakaciki, za które ktoś zgarnął kasę. To kto poleci ta rakieta z plakatu?
Bartek
2026-06-20 19:47:42
Pan Sławomir to najbardziej pracowity człowiek jakiego znam. Z pełnym zaangażowaniem wykonywał pracę w administracji skarbowej, jednocześni nie jest mu obca administracja samorządowa. Oby takich osób było jak najwięcej. Pranie Sławku życzę dużo zdrowia i zadowolenie z pracy. Pozdrawiam serdecznie Maria L.
Maria L.
2026-06-20 10:10:57
fejnie było xD
palący jointa na komisariacie
2026-06-19 20:38:44
Bezrobocie najwyższe w województwie, a włodarze dziwnie zadowoleni na tych fotkach - a może to jednak dobra nowina, że bezrobocie wzrosło. Można będzie wówczas pozyskać środki z budżetu państwa na nowe miejsca pracy, a w tym celu można będzie pojechać np. do Olsztyna. Póki co bezrobotni mogą sobie w lato dorobić na grzybach i jagodach, które zbiorą w lesie, którego jeszcze nie wycięto.
zbieracz grzybów
2026-06-19 20:36:33