Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

Ależ sukces! Karolina Piechowicz podwójną złotą medalistką mistrzostw świata


Ależ sukces! Karolina Piechowicz wywalczyła dwa złote medale podczas pływackich mistrzostw świata juniorów w Limie (Peru). Mieszkanka gminy Szczytno złoto zdobyła indywidualnie i w sztafecie.Karolina wygrała wyścig na 50 metrów stylem klasycznym z czasem 31 sekund i 55 setnych. Sukces powtórzyła w sztafecie mieszanej 4×100 stylem zmiennym.


Reklama

 

Reklama

- Co ja mogę powiedzieć, popłakałam się ze wzruszenia oglądając występ mojej córki – mówi „Tygodnikowi Szczytno” wyraźnie wzruszona i szczęśliwa Iwona Piechowicz, mama mistrzyni świata. - Karolina jechała tam i marzyła, aby przejść eliminacje i dostać się do półfinału. To co zrobiła, to szczyt marzeń. Efekt ciężkiej pracy. Nie miała wakacji. Treningi, zgrupowania... Tylko ona wie, jak ciężko na to pracowała. Oglądałam jej występ przez internet, startowała o 1:30 w nocy i 3:30. Z emocji nie mogłam już zasnąć. Tak się cieszę, jestem bardzo dumna – dodaje pani Iwona.

 

 

Reprezentacja Polski w składzie: Ksawery Masiuk, Karolina Piechowicz, Krzysztof Chmielewski, Paulina Cierpiałowska stanęła na najwyższym stopniu podium, ustanawiając także z czasem 3 minuty 52 sekundy, nowy rekord Polski 18-latków.

 

Karolina Piechowicz zaczynała swoją przygodę w klubie Płetwal w Szczytnie, jej trenerem był Sławomir Szczerbal. Dziś mistrzyni świata reprezentuje klub Swimland Olsztyn.

 Komentarze do artykułu

Prwd

Trzeba też pamiętać o zmarłym Tacie Karoliny, Kazimierzu Piechowiczu. To on wprowadził Karolinę w pływanie i zapewniał jej rozwój chociażby przez konsultacje u najlepszych trenerów od techniki w Polsce.

Mieszkaniec

Super,Wspaniała dziewczyna, Gratulacje dla Niej i Mamy

MT

Super Karolinka. Tak trzymaj????????????‍♀️????‍♀️

Nick

Gratulacje dla Karoliny. Trzeba podkreślić, że jest wychowanką KS Płetwal Szczytno. Od 2020 r. jest zawodniczką Swimland Olsztyn. Tam spotkała trenerów w osobach: Gabriela Wójtowicz, Bartosz Stanecki i trener przygotowania fizycznego Igor Berezowski. Po ich treningu przyszły największe sukcesy. Karolina jest skromną i kulturalną osobą. Podczas wywiadu na basenie, po zdobyciu medalu, pozwoliła sobie na prywatę i po polsku podziękowała mamie, trenerce i trenerom ze Swimlandu. Najwyższy poziom i klasa.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama