Sobota, 20 Kwiecień
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -

Aktywny weekend Masurii Szczytno

W minioną sobotę, 3 czerwca odbyły się Mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego LDK. W trzecim Memoriale Wiesława Czerniakowskiego w Olsztynie wystartowała grupa reprezentantów LKS Masuria Jęcznik, która zdobyła kilka medali i pobiła swoje rekordy życiowe. Podopieczni Anny Jesień startowali również w drugiej edycji „Półmaratonu Po Kolei”.

W memoriale w Olsztynie dwukrotnie na pierwszym miejscu podium stanęła Ida Cekała, zgarniając złota z biegu na 60 i 300 metrów kategorii U12. Złoto dołożyła Antonina Palenik, zdobywając pierwsze miejsce w serii na 100 metrów, pobijając przy tym swój rekord życiowy (U14).

Złotym krążkiem pochwalić się może Jakub Berk z biegu na 100 metrów (U14) oraz Adrian Sędziński z biegów na 100 oraz 300 metrów kategorii U16. Na trzecim miejscu podium stanęła Lidia Górska, która zdobyła 3. miejsce w serii na 300 m U12.

Poza strefą medalową znaleźli się: Malwina Burdyńska (4 m. 300m ppł), Hubert Górski (6 m. 100m U16). Życiówki pobili Paulina Podgórska na 300 m w kat. U14 oraz Martyna Kieczmerska na 100m w kat. U14. O krok od pobicia życiówki była Nikola Roman, która wzięła udział w konkurencji biegu na 100 metrów w kat. U16.

II Półmaraton po Kolei w Lemanach, uczestnicy programu Trenuj z Mistrzem wspófinansowanego przez Gminę Szczytno: