Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

Aktywna Kolonia, dbają o swoją wieś, aby żyło im się dobrze


Kolonia to spora miejscowość w gminie Świętajno. Mieszka w niej ok. 700 osób. Jej mieszkańcy są aktywni. W przeciągu ostatnich dwóch lat, wykorzystując fundusz sołecki, doposażyli plac zabaw, wykonali boisko do siatkówki, zadbali o przystanek autobusowy, mają świetlicę i miejsce do spotkań przy ognisku. - Wiemy, że musimy dbać o swoją miejscowość, tak aby mieszkało nam się tu dobrze – mówi Beata Nikołajuk, sołtys miejscowości.Pani Beta sołtysem jest pierwszą kadencję. Z wykształcenia jest rolnikiem, a z zamiłowania kucharzem. Jej pasja do gotowania zamieniła się nawet na pewien czas w pracę. Swoją aktywnością zaraża innych mieszkańców, którzy chętnie włączają się w działania na rzecz swojej miejscowości.

 

Sołtys podkreśla, że gdyby nie spora grupa zaangażowanych mieszkańców, nie udałoby się zrobić tak wiele.


Reklama

 

- Nie muszę działać sama. Wystarczy sygnał a ludzie już są do pomocy – mówi. - To bardzo ważne, bo razem jest po prostu łatwiej.

 

Fundusz sołecki miejscowości opiewa na ok. 50 tys. zł. Te pieniądze umożliwiają podejmowanie większych inwestycji. W przyszłym roku środki zostaną również wykorzystane na poprawę infrastruktury.

Reklama

 

- Chcielibyśmy ustawić lampy uliczne w kierunku Racibora, który wchodzi w skład naszego sołectwa – wyjaśnia sołtys Beata. - Jest to dla nas ważne ze względu na poprawę bezpieczeństwa.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama