Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Agata Kaczmarska, sołtys Wałów wyróżniona podczas Samorządowego Forum Sołtysów Warmii i Mazur


Sołtys Wałów (gmina Szczytno) Agata Kaczmarska została wyróżniona podczas Samorządowego Forum Sołtysów Warmii i Mazur. Pani Agata sołtyską jest od 2015 roku. W Wałach mieszka od ponad 20.W Olsztynie odbyło się Samorządowym Forum Sołtysów Warmii i Mazur. Wydarzenie zorganizowane jest przez Urząd Marszałkowski. To właśnie tam wyróżniono najbardziej aktywnych sołtysów w naszym województwie. W tym gronie znalazła między innymi Agata Kaczmarska, sołtys Wałów.

 

Pani Agata jest przewodniczącą koła gospodyń wiejskich, które skupione jest na integracji mieszkańców i rozwoju kobiet. Wraz z kołem podejmuje działania promocyjne lokalnych produktów poprzez udział w cyklicznie organizowanym „Festiwalu dyni w Gminie Szczytno”.


Reklama

 

Jako mieszkanka Wałów i sołtys zdobyła zaufanie wśród mieszkańców sołectwa, słucha i widzi ich potrzeby. Jest organizatorką różnych form aktywności lokalnej społeczności (wspólne lepienie pierogów, pieczenie ciast, dzień kobiet, Andrzejki, Sylwester). Motywuje mieszkańców do włączania się w sprawy własne i sołectwa.

 

Z ich pomocą w latach 2019-2023 wybudowała scenę z zadaszeniem, którą wspólnie wykorzystują na wydarzenia plenerowe integrujące mieszkańców zarówno dorosłych jak i młodzież szkolną oraz dzieci.

Reklama

 

Agata Kaczmarska to niejedyna sołtys z naszego powiatu, która została wyróżniona podczas Samorządowego Forum Sołtysów. Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Między innymi.

Gmina Pasym sołtysowa z miejscowości Krzywonoga.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama