Poniedziałek, 28 Listopad
Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy -

Reklama


Reklama

AKTYWNE SZCZYTNO - AKTYWNI OBYWATELE


Nasza Szczycieńska Ziemia wystartowała z projektem pn. „ AKTYWNE SZCZYTNO - AKTYWNI OBYWATELE". Projekt ma na celu zwiększenie obecności i zaangażowania organizacji pozarządowych w życiu publicznym mieszkańców powiatu szczycieńskiego.- Planujemy uruchomienie cyklu debat i konsultacji w najważniejszych sprawach mieszkańców oraz aktywizację samych obywateli m.in. poprzez wzmocnienie wizerunku Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Szczycieńskiego – mówi prezes stowarzyszenia Paweł Krassowski.

 

Na początek prowadzone są badania ankietowe, w ramach których zbierane są opinie dotyczące potrzeb, zarówno mieszkańców, jak i organizacji. Mają one służyć do określenia najlepszych, bo oczekiwanych form dialogu i konsultacji pomiędzy obywatelami a władzą. Ten etap już trwa. Odbywa się głównie podczas lokalnych imprez plenerowych.


Reklama

 

- Dotychczas odwiedziliśmy dożynki gminno–parafialne w Jedwabnie oraz odpust parafialny w Szymanach. Byliśmy też w Rozogach, Jedwabnie, Olszynach... – przybliża Krassowski i apeluje: - Jeśli macie pomysł na ciekawą inicjatywę społeczną czy infrastrukturę turystyczną to zapraszamy do podzielenia się z nami swoją ideą.

 

Wartość projektu to 252 599 zł, z czego 239 999 zł stanowi dofinansowanie ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030.

ReklamaKomentarze do artykułu

Tania żywność, tani gaz, tani prąd i tani węgiel...czy do tego trzeba takie namiotowe szopki organizować? Zacznijcie od sprowadzenia opału z Czech... i to już.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama