Sobota, 22 Czerwiec
Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza -

Reklama


Reklama

6 tysięcy 100 zł mandatu! 22-latek nowym rekordzistą w naszym powiecie


Każdy łamiący prawo i przepisy bezpieczeństwa w ruchu drogowym musi liczyć się z odpowiedzialnością i surowymi karami, zarówno za popełnione wykroczenia, jak i przestępstwa drogowe. Przekonał się o tym mieszkaniec gminy Szczytno, który za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi w kwocie 6100 złotych, a za przestępstwo odpowie przed sądem.W czwartek, 12 stycznia około godz. 16:00 policjanci szczycieńskiej „drogówki” w Jerutach zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę audi.


Reklama

 

- Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec gminy Szczytno – mówi sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze zweryfikowali dane mężczyzny oraz pojazdu, którym się poruszał. Okazało się, że mężczyzna posiada aktywny od listopada 2022 roku zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – dodaje policjantka.

 

Ale szybko się okazało, że nie było to jedyne przewinienie młodego kierowcy. Pojazd, którym jechał zagrażał bezpieczeństwu w ruchu drogowym i nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego.

Reklama

 

 

- 22-Latek w czasie jazdy naruszył także przepisy dotyczące używania świateł przeciwmgłowych przednich – wylicza winy 22-latka policjantka. - Za popełnione wykroczenia mundurowi nałożyli na niego mandaty karne w łącznej kwocie 6100 złotych.

 

Mieszkaniec gminy Szczytno odpowie również przed sądem za złamanie obowiązującego go zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 Komentarze do artykułu

Marian

Nie ma pobłażania dla drogowych piratów. W każdej chwili każdy z nas może być ich ofiarą. Trudno więc mieć obiekcje do tego co robi policja.

Rufus

Takich kierowców należy eliminować z ruchu drogowego i surowo karać, ale jednocześnie odnoszę wrażenie, że policjanci z drogówki nie tyle dbają o bezpieczeństwo w ruchu, co urządzają swoiste polowania na kierowców. Jakoś ich nie widać tam, gdzie trzeba zorganizować objazdy lub rozładować zatory drogowe.

Marek

????Na takich gości jedynie taki bat.

Hehe

I wpadł inteligentny inaczej, za to, że jechał na przeciwmgłowych, a nie było mgły hahahahhahaa

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama