Poniedziałek, 15 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

66-letni mieszkaniec gminy Szczytno „stracił” toyotę. Kierował autem „po pijaku”


W poniedziałkowe popołudnie (25.03.2024 r.) policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Osoba zgłaszająca poinformowała o tym, że ze Szczytna w kierunku miejscowości Lemany jedzie samochód marki Toyota. Według zgłoszenia jego kierowcą miał być nietrzeźwy mężczyzna.Funkcjonariusze zostali skierowani na trasę, gdzie zauważyli wskazany w zgłoszeniu samochód. Kierowca zaparkował przed posesją, a funkcjonariusze podjęli wobec niego czynności.


Reklama

 

Reklama

- Wewnątrz samochodu siedział mężczyzna, którego stan psychofizyczny wskazywał na to, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości – mówi sierżant Emilia Pławska ze szczycieńskiej policji. - Mundurowi zbadali 66-latka alkomatem, który wskazał, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Od mieszkańca gminy Szczytno została pobrana krew w celu jej zbadania i sprawdzenia zawartości alkoholu – dodaje.

 

Funkcjonariusze zgodnie z obowiązującymi nowymi przepisami zabezpieczyli samochód i dokonali jego tymczasowego zajęcia. Następnie do prokuratora zostanie skierowany wniosek o wydanie postanowienia w przedmiocie zabezpieczenia majątkowego.

 

Ponadto 66-latek, za popełnienie przestępstwa prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, podlega karze do 3 lat pozbawienia wolności.

(ep)Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama