Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

66-latek zmarnował szanse, trafi do więzienia


Kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Starosta cofnął mu uprawnienia do kierowania. 66-latek z gminy Świętajno za nic miał wydaną decyzję administracyjną i ponownie „wpadł” w ręce mundurowych.Po tej kontroli drogowej sąd orzekł wobec niego zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna zlekceważył postanowienie wymiaru sprawiedliwości.

 

- Wykorzystał wszystkie dane mu szanse - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Teraz za popełnione przestępstwa odsiedzi wyrok w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy.

 

Wczoraj (06.10.21r.) około godz. 19:00 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie zapukali do drzwi jednego z mieszkań położonych na terenie gminy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że pod tym adresem może ukrywać się poszukiwany przez sąd 66-latek.

 

Mężczyzna zlekceważył wszystkie wydane wobec niego decyzje i postanowienia w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zaczęło się od tego, że wsiadł za „kółko” swojego pojazdu na podwójnym „gazie”. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Starosta cofnął mu uprawnienia do kierowania. 66-latek za nic miał wydaną decyzję administracyjną i ponownie „wpadł” w ręce mundurowych. Po tej kontroli drogowej sąd orzekł wobec niego zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Niestety, ale i to nie dało mu nic do myślenia i… sądowy zakaz złamał.


Reklama

 

Teraz będzie miał czas przemyśleć swoje zachowanie. Miejscowy wymiar sprawiedliwości wystawił za nim nakaz zatrzymania i doprowadzenia do wskazanego zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata i 6 miesięcy.

 

Po raz kolejny szczycieńscy policjanci apelują! Nie narażaj siebie i innych. Nietrzeźwi kierowcy to potencjalne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli posiadasz wiedzę, że osoba, która wsiada za „kółko” spożywała wcześniej alkohol, ZAREAGUJ! Nie wsiadaj do samochodu, którego kierowca jest po wpływem alkoholu. Nietrzeźwość kierowców to najczęstsza przyczyna tych najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Nie dajmy przyzwolenia na jazdę na „podwójnym gazie”! Dziś „przymkniesz oko”, a jutro to Ty albo ktoś z Twoich bliskich może stać się jego ofiara.

Reklama

 

KPP Szczytno,ipKomentarze do artykułu

abc

Z tymi pijakami to tylko same kłopoty.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama