Sobota, 3 Czerwiec
Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

60 milionów złotych trafi do gminy Szczytno, historyczna dotacja!


Takich dotacyjnych pieniędzy w historii samorządu powiatu szczycieńskiego jeszcze nie było. 60 mln zł trafi do gminy Szczytno. Środki mają być przeznaczone na uzbrojenie terenów przemysłowych w miejscowości Szymany. Wójt Sławomir Wojciechowski nie kryje zadowolenia z przyznanych środków, tym bardziej, że jego gmina jest jednym z dwóch samorządów z naszego województwa, która takie wsparcie otrzymała.


  • Data:

Drugi samorząd to Ełk, który otrzyma ponad 28 mln zł na modernizacja infrastruktury drogowej w obrębie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

Środki pochodzą Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W ramach tego rozdania do gmin, powiatów i województw trafi blisko 5 mld zł. Dziś w Warszawie premier Mateusz Morawiecki wręczył samorządowcom symboliczne czeki.

 

Piąta edycja Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych cieszyła się dużym zainteresowanie. Z pośród wielu wniosków, 52 inwestycje otrzymają bezzwrotne dofinansowanie.


Reklama

 

Pełne wyniki dofinansowania możesz zobaczyć tu <<<kliknij>>>

 

Do gmin, powiatów i województw, z budżetu państwa, trafi łącznie blisko 5 mld zł. To pieniądze, które samorządy przeznaczą na rozwój stref przemysłowych. To szczególnie ważne by przyciągnąć nowe inwestycje w regionie, rozwinąć eksport i stworzyć nowe miejsca pracy.

Reklama

 

Bezzwrotne dofinansowanie wyniesie nawet do 98 proc. wartości inwestycji. Minimalny poziom udziału własnego samorządu wynosi 2 proc.

Więcej na ten temat, w tym rozmowa z wójtem Sławomirem Wojciechowskim, w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.



Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Tylko żeby te pieniądze były wykorzystane na coś pożytycznego co przyda się ludziom a nie na jakieś fanaberie rządzących. Żłobki przede wszystkim!!!

Gabi

Dają to brać!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama