Środa, 10 Sierpień
Imieniny: Klary, Romana, Rozyny -

Reklama


Reklama

44-letnia kierująca bez uprawnień, a VW Golf bez badań technicznych


Policjanci z Posterunku Policji w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej 44-latkę, która zdecydowała się wsiąść za „kółko” VW Golfa bez wymaganych uprawnień do kierowania. Ponadto okazało się, że pojazd, którym poruszała się po drogach naszego powiatu, nie miał aktualnych badań technicznych, przez co stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych jego uczestników.Wczoraj (06.10.21r.) parę minut po godzinie 17:00 w miejscowości Maliniak, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wielbarku zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierującą pojazdem marki VW. Za kierownicą siedziała 44-letnia mieszkanka gminy Wielbark. Mundurowi zweryfikowali jej dane w policyjnych systemach informatycznych.


Reklama

 

- Okazało się, że kobieta w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a w dodatku samochód, którym się poruszała nie posiada aktualnych badań technicznych – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 

Policjanci zakazali kobiecie dalszej jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej. 44-latka została ukarana mandatem karnym za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień. Funkcjonariusze zatrzymali również dowód rejestracyjny VW z uwagi na to, iż nie był on dopuszczony do ruchu.

Reklama

 

Policjanci przypominają! Jeżeli osoba prowadząca pojazd nigdy nie miała uprawnień, kontrola policyjna zakończy się dla niej mandatem w wysokości 500 zł. W przypadku, gdy postępowanie mandatowe nie przynosi zamierzonego celu, mundurowi skierują wniosek o ukaranie sprawcy wykroczenia do sądu, wtedy kara może być znaczenie wyższa.

 

Górny pułap grzywny wzrośnie nawet do 5 000 zł. Sąd może orzec dodatkowo zakaz prowadzenia pojazdów. Policjant natomiast zakaże dalszej jazdy, a gdy zabezpieczenie pojazdu lub przekazanie go osobie z uprawnieniami nie będzie możliwe, zostanie on odholowany, na koszt właściciela.

KPP Szczytno,ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Trzeba być mocno ograniczonym umysłowo, by nie wiedzieć, co dzieje się na niemieckich lotniskach, jak wielkie są braki w personelu, jak potężne są strajki, a wszystko to jest spowodowane niechęcią ludzi myślących, do przyjęcia szprycy. To, że w TV nic nie mówią wcale nie znaczy, że nic się nie dzieje.

  !!!


  2022-08-09 12:44:37
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  do Czytelniczki - z Ukrainy, bo pewnie tam go oddali, wraz z czołgami :))

  Czytelniczek


  2022-08-09 12:37:02
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Brak kompetencji nie przejawia się tylko u radnego Kiersikowskiego, ale u innych radnych pracujących w samorządzie też (wiedzę z zakresu finansów powinni mieć - za co biorą pieniądze jaką naczelnicy???). Pozostali radni zasiadający już co najmniej 4 lata w RM również podstawowe zasady finansowania czy zmian w budżecie powinni wiedzieć a nie błaźnić się na sesjach (np. Pan Dziuban). Porażka ... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać :-)

  ta rada to żenada


  2022-08-09 11:55:38
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Olek, przyjąłem trzy dawki szczepionki i nie chorowałem na covida ani inną chorobę z podobnymi objawami. Wkrótce przyjmę czwartą. O czym ty piszesz? Potrzebujesz pomocy psychiatrycznej, to skorzystaj.

  Szczepiony


  2022-08-09 09:42:04
 • Słodkie chwile z Michałem - ciasto jogurtowe z jagodami i wędzoną śmietaną
  Tylko skąd wziąć cukier do ciasta? ;)

  Czytelniczka


  2022-08-09 09:31:48
 • Szymany odcięte od Dortmundu
  Bolek, nieźle odjechałeś. totalny świr.

  ????


  2022-08-09 00:48:48
 • Wielkie zmiany w SKS, to już Gwardia Jurand Bank Szczytno
  GWARDIA SZCZYTNO PANY!

  Gwardzista78


  2022-08-08 21:04:09
 • Niebieski Zaułek „od kuchni” w Radiu Olsztyn (słuchaj audycji na żywo)
  Miałam przyjemność z rodziną zjeść obiad i przepyszny deser.....jedzenie poezja,wszystko przygotowane z sercem

  Anka


  2022-08-08 20:41:06
 • Tężnia powstaje kosztem amfiteatru, Nauczycielskiej i Królowej Jadwigi
  Z tego co pamiętam w tym miejscu ma być amfiteatr. Wybudujemy i powiemy, że nie ma na niego miejsca.

  Tor


  2022-08-08 16:22:30
 • Rodzice nie wierzą, że Michał mógł skatować własne dziecko (Rozmowa „TSZ”)
  Po pierwsze trochę to dziwne aby ojciec nie znał płci swojego dziecka. Po dwa może też jednak tak być, bo jeżeli matka maluszka miała obsesję na temat wyglądu to wbiła sobie do głowy podczas porodu że to będzie dziewczynka, przy porodzie mogła wpaść w depresje może nie chciała zostawić dziecka w szpitalu bo każdy wiedział że będzie miała dziecko, i po prostu postanowił zrobić z małego dziewczynkę. Pewnie kapała jak nie było ojca w domu on pracował także miała pole do popisu usypiała pewnie przed jego powrótem do domu. A im starsze to wkoncu musiała by dawać go dla babci czy dziadek a nawet dla ojca dziecka aby przebrać czy umyć. Poprostu mogła wyładowywać swoje niezadowolenie na mały przy przebieraniu czy kąpieli kiedy widziała i przypominała sobie że on nie jest dziewczynka.

  Ona


  2022-08-08 00:33:08

Reklama