Niedziela, 2 Październik
Imieniny: Heloizy, Igora, Remigiusza -

Reklama


Reklama

40 seniorów z powiat szczycieński otrzyma Kartę Dobra (sprawdź, jak ją zdobyć)


Dzięki współpracy stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia z Fundacją Biedronki, w ramach programu „Karta dobra”, do mieszkańców powiatu szczycieńskiego trafią przedpłacone karty na zakupy. Tym razem Stowarzyszenie rozdysponuje 40 „Kart dobra” które zostaną przekazane potrzebującym seniorom z Miasta Szczytno, Gminy Szczytno, Gminy Rozogi, Gminy Jedwabno, Gminy Wielbark i Gminy Dźwierzuty. „Karty dobra” służą do płatności za zakupy w sklepach Biedronka i są zasilane co miesiąc kwotą 170 zł – stanowi to znaczące odciążenie budżetów osób starszych objętych programem.

 Program „Karta dobra” skierowany jest do lokalnych organizacji pomocowych, zajmujących się wspieraniem szczególnie wrażliwych grup społecznych, głównie osób starszych. Organizacje te są partnerami programu odpowiedzialnymi m.in. za kwalifikację uczestników oraz dystrybucję kart. Beneficjentami programu „Karta dobra” są w głównej mierze ubogie, samotne osoby starsze. Karta jest doładowywana co miesiąc określoną kwotą w czasie trwania danej edycji programu - od września przez 10 następujących po sobie miesięcy, a użytkownik karty sam decyduje na co wydać otrzymane środki. W drugiej edycji 2022/2023 „Kartę dobra” łącznie otrzyma ok. 2500 najbardziej potrzebujących seniorów z różnych miejsc Polski.

 

- Zależy nam, żeby pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących Seniorów, dlatego podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji programu otrzymanie karty poprzedza wywiad przeprowadzony przez naszych wolontariuszy. Na terenie całego powiatu pracuje kilkanaście osób i to dzięki ich zaangażowaniu oraz dobroci serca taką pomoc możemy przekazać naszym mieszkańców, za co gorąco dziękuję. Obok kryterium dochodowego, które badamy, pomoc kierowana jest do osób samotnych pozbawionych wystarczającej opieki na co dzień, mających ciężkie warunki mieszkaniowe oraz znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Niestety takich osób z roku na rok przybywa. Zgłoszenia od wolontariuszy przyjmujemy do 29 września - mówi Paweł Krassowski, prezes stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia.

 


Reklama

Cele programu

Założeniem programu „Karta dobra” jest wspieranie i rozwój organizacji posiadających cele zbieżne z celami Fundacji Biedronki, takie jak: pomoc społeczna, dobroczynność, ochrona zdrowia i poprawa jakości życia osób starszych, których trudna sytuacja życiowa nie pozwala na zaspokajanie podstawowych potrzeb – uniemożliwia np. zakup produktów spożywczych, wykupienie leków, czy też okularów, opału na zimę, a także skorzystanie z rehabilitacji.

 

Patronem medialnym edycji 2022/2023 programu „Karta dobra” jest Głos Seniora. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie:

https://www.fundacjabiedronki.pl/program-karta-dobra

 

O stowarzyszeniu Nasza Szczycieńska Ziemia

Nasza Szczycieńska Ziemia istnieje od 2016 roku. Głównym celem organizacji jest aktywizacja mieszkańców powiatu szczycieńskiego, której motto brzmi: "nieść pomoc innym w taki sposób, aby pomogli sobie sami".

Zarząd dotychczas uczestniczący w różnych projektach angażował mieszkańców do działań wspólnotowych i działa na rzecz wzmocnienia słabych obecnie środowisk lokalnych.

Na co dzień współpracuje z szeregiem organizacji społecznych, firm i instytucji publicznych angażując do współpracy wieloletnich doświadczonych ekspertów i doradców potrafiących budować partnerstwa służące rozwojowi społeczności lokalnej powiatu szczycieńskiego. W roku 2020 za swoją działalność stowarzyszenie otrzymało Statut Organizacji Pożytku Publicznego i od tej pory może przyjmować darowizny z 1% podatku KRS 836978. Więcej o pracy organizacji na www.senior.wmcn.pl oraz www.facebook.com/nsz.mazury

Reklama

 

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki powstała w kwietniu 2020 r. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”. W ich ramach, potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. Fundacja Biedronki jest laureatem prestiżowej nagrody Dobroczyńca roku 2021 w kategorii „Pomoc Społeczna”, a także Wizjoner Zdrowia 2022 w kategorii „Wizjoner Społecznik”.

 

Nasza Szczycieńska Ziemia:

Paweł Krassowski – prezes zarządu; kom. 530 500 590; mail: nsz.mazury@gmail.comKomentarze do artykułu

wyborca

Pewnie się jakieś wybory zbliżają, Krassowski-Wicha robi się jakiś aktywny za cudze pieniądze.

do lek

Z tego co wiem Fundacja Biedronki to prywatna firma.

lek

Mnie tylko interesuje z czyich pieniędzy jest to finansowane. Kto wyłożył na tą akcję pieniądze. Pomaganie - super. Rozdawanie nie swoich pieniędzy - wielkie zło i to zło trzeba eliminować bo tworzy się patalogia. Powinniśmy dążyć do sytuacji w której pracujesz - masz. Jesteś na emeryturze - pracowałeś wystarcza Ci.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do Marian, mam w doopie do czego był wykorzystywany, istotne jest to, że węgiel brunatny jest mniej kaloryczną alternatywą węgla kamiennego. W obliczu całkowitego zatrzymania elektrowni, czy ciepłowni, należy wykorzystać, wszystko, co jest dostępne. Ty oczywiście ramach solidarności z byłą Ukrainą, możesz sobie zamarznąć, ale ja nie zamierzam. \"Tani węgiel tuż przy granicy z Polską.\" - https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-kryzys-energetyczny/aktualnosci/news-tani-wegiel-tuz-przy-granicy-z-polska-jak-to-mozliwe,nId,6301659


  2022-09-30 14:25:56
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Oprócz wkładu własnego na poziomie 60 tys wnioskodawca będzie musiał wpłacił z góry czynsz za cały rok czyli ponad 10 tys. Razem 70 tys na start. Dojście do własności po około 45 latach. Czytajcie uważnie warunki .

  Ciekawostka


  2022-09-30 12:42:13
 • Szczycieński szpital z nowym oddziałem ratunkowym (zdjęcia)
  Słuszna uwaga. Ale sądzę, że otwarty obiekt zapewne ma służyć jedynie katolikom.

  do XYZ


  2022-09-30 11:12:36
 • Zamek Krzyżacki w Szczytnie z nagrodą „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” (zdjęcia, wideo)
  maniek znowu spija śmietankę po poprzednikach , którzy to rozpoczeli

  Zdzysk


  2022-09-30 08:45:47
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Do anonima - węgiel brunatny wykorzystuje się w przemyśle chemicznym, do produkcji paliw płynnych i gazowych czy do produkcji nawozów. Gratuluję znajomości tematu węgla :)

  marian


  2022-09-30 07:46:27
 • ŻYĆ PEŁNIĄ ŻYCIA – Leszek Mierzejewski i moje Szczytno z tygodnia na tydzień
  Dziękuję za to wspomnienie i opowiedzenie o historii jak to było po wojnie. Mało osób o tym wie ilu ludzi(szabrowników) wywoziło ze Szczytna i okolic co się dało.

  Iga


  2022-09-29 20:03:15
 • Będzie przebudowa drogi Szczytno- Olsztyn
  Oby się udało i wyprawa do Olsztyna była normalnym wyjazdem, a nie drogą wśród krzyży.

  Gabi


  2022-09-29 18:51:13
 • Koszty prądu mogą zachwiać budżetem
  Przecież to Morawiecki zapewnił nam takie ceny energii, rezygnując z tanich ruskich surowców, przecież taki właśnie był plan, a \"podmioty\" do niego apelują!!!???... wam naprawdę na mózgi padło? W Czechach jest tani węgiel brunatny, APELUJĘ do podmiotów, by ruszyły dupę i go przywiozły...nie tylko mieszkańcom, ale i elektrowniom, bo za miesiąc w ogóle energii nie będzie.


  2022-09-29 15:19:54
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Społeczny, dla tych, co nie mogą dostać kredytu z banku, ale muszą mieć min. 50 tyś zł już wkładu i potem 1500 zł czynszu, plus rachunki. Może jeszcze z 500 na czynsz, bo ogrzewanie w górę. Ta Bańkowska i ten Mańkowski jaki mają iloraz inteligencji, czy chociaż dwucyfrowy? Litości...

  Poje Bao


  2022-09-29 14:32:51
 • Jeden chętny na mieszkanie, małe zainteresowania blokiem SIM
  Nie dziwi mnie małe zainteresowanie. Udział w budowie wynosi 20% wartości mieszkania więc na początek trzeba wpłacić od około 40tys do 60tys zł wkładu. Cena budowy 1 metra mieszkania 5500zł, przy założeniu że koszty te nie wzrosną. Taniej już sprzedają deweloperzy w naszym mieście. Większość osób żeby mieć na udział w partycypacji będzie musiała zaciągnąć pożyczkę rata takiej pożyczki to około 1000zł dodatkowo czynsz który wyniesie nawet 1500zł. Deweloperzy oferują mieszkania za cenę w granicach 5tys zł za metr i w tym mają wliczony już zysk z każdego mieszkania natomiast spółka wydaje mi się że powstała w celu oferowania mieszkań osobom nie mającym zdolności kredytowej a z tego co widzę to chyba ktoś to buduje w celu osiągnięcia zysku ze sprzedaży, pomimo statusu not for profit. Wszystko ładnie pięknie dopóki nie przejdzie się do szczegółów.

  Sceptyk


  2022-09-29 13:04:58

Reklama