Środa, 22 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

40 seniorów z powiat szczycieński otrzyma Kartę Dobra (sprawdź, jak ją zdobyć)


Dzięki współpracy stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia z Fundacją Biedronki, w ramach programu „Karta dobra”, do mieszkańców powiatu szczycieńskiego trafią przedpłacone karty na zakupy. Tym razem Stowarzyszenie rozdysponuje 40 „Kart dobra” które zostaną przekazane potrzebującym seniorom z Miasta Szczytno, Gminy Szczytno, Gminy Rozogi, Gminy Jedwabno, Gminy Wielbark i Gminy Dźwierzuty. „Karty dobra” służą do płatności za zakupy w sklepach Biedronka i są zasilane co miesiąc kwotą 170 zł – stanowi to znaczące odciążenie budżetów osób starszych objętych programem.

 


  • Data:

Program „Karta dobra” skierowany jest do lokalnych organizacji pomocowych, zajmujących się wspieraniem szczególnie wrażliwych grup społecznych, głównie osób starszych. Organizacje te są partnerami programu odpowiedzialnymi m.in. za kwalifikację uczestników oraz dystrybucję kart. Beneficjentami programu „Karta dobra” są w głównej mierze ubogie, samotne osoby starsze. Karta jest doładowywana co miesiąc określoną kwotą w czasie trwania danej edycji programu - od września przez 10 następujących po sobie miesięcy, a użytkownik karty sam decyduje na co wydać otrzymane środki. W drugiej edycji 2022/2023 „Kartę dobra” łącznie otrzyma ok. 2500 najbardziej potrzebujących seniorów z różnych miejsc Polski.

 

- Zależy nam, żeby pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących Seniorów, dlatego podobnie jak w przypadku poprzedniej edycji programu otrzymanie karty poprzedza wywiad przeprowadzony przez naszych wolontariuszy. Na terenie całego powiatu pracuje kilkanaście osób i to dzięki ich zaangażowaniu oraz dobroci serca taką pomoc możemy przekazać naszym mieszkańców, za co gorąco dziękuję. Obok kryterium dochodowego, które badamy, pomoc kierowana jest do osób samotnych pozbawionych wystarczającej opieki na co dzień, mających ciężkie warunki mieszkaniowe oraz znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Niestety takich osób z roku na rok przybywa. Zgłoszenia od wolontariuszy przyjmujemy do 29 września - mówi Paweł Krassowski, prezes stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia.

 


Reklama

Cele programu

Założeniem programu „Karta dobra” jest wspieranie i rozwój organizacji posiadających cele zbieżne z celami Fundacji Biedronki, takie jak: pomoc społeczna, dobroczynność, ochrona zdrowia i poprawa jakości życia osób starszych, których trudna sytuacja życiowa nie pozwala na zaspokajanie podstawowych potrzeb – uniemożliwia np. zakup produktów spożywczych, wykupienie leków, czy też okularów, opału na zimę, a także skorzystanie z rehabilitacji.

 

Patronem medialnym edycji 2022/2023 programu „Karta dobra” jest Głos Seniora. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie:

https://www.fundacjabiedronki.pl/program-karta-dobra

 

O stowarzyszeniu Nasza Szczycieńska Ziemia

Nasza Szczycieńska Ziemia istnieje od 2016 roku. Głównym celem organizacji jest aktywizacja mieszkańców powiatu szczycieńskiego, której motto brzmi: "nieść pomoc innym w taki sposób, aby pomogli sobie sami".

Zarząd dotychczas uczestniczący w różnych projektach angażował mieszkańców do działań wspólnotowych i działa na rzecz wzmocnienia słabych obecnie środowisk lokalnych.

Na co dzień współpracuje z szeregiem organizacji społecznych, firm i instytucji publicznych angażując do współpracy wieloletnich doświadczonych ekspertów i doradców potrafiących budować partnerstwa służące rozwojowi społeczności lokalnej powiatu szczycieńskiego. W roku 2020 za swoją działalność stowarzyszenie otrzymało Statut Organizacji Pożytku Publicznego i od tej pory może przyjmować darowizny z 1% podatku KRS 836978. Więcej o pracy organizacji na www.senior.wmcn.pl oraz www.facebook.com/nsz.mazury

Reklama

 

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki powstała w kwietniu 2020 r. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”. W ich ramach, potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. Fundacja Biedronki jest laureatem prestiżowej nagrody Dobroczyńca roku 2021 w kategorii „Pomoc Społeczna”, a także Wizjoner Zdrowia 2022 w kategorii „Wizjoner Społecznik”.

 

Nasza Szczycieńska Ziemia:

Paweł Krassowski – prezes zarządu; kom. 530 500 590; mail: nsz.mazury@gmail.comKomentarze do artykułu

wyborca

Pewnie się jakieś wybory zbliżają, Krassowski-Wicha robi się jakiś aktywny za cudze pieniądze.

do lek

Z tego co wiem Fundacja Biedronki to prywatna firma.

lek

Mnie tylko interesuje z czyich pieniędzy jest to finansowane. Kto wyłożył na tą akcję pieniądze. Pomaganie - super. Rozdawanie nie swoich pieniędzy - wielkie zło i to zło trzeba eliminować bo tworzy się patalogia. Powinniśmy dążyć do sytuacji w której pracujesz - masz. Jesteś na emeryturze - pracowałeś wystarcza Ci.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

Reklama