Piątek, 27 Maj
Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -

Reklama


Reklama

30 seniorów z pomocą od Biedronki i Naszej Szczycieńskiej Ziemi


Za sprawą Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia i Fundacji Biedronki 30 seniorów z naszego powiatu przez 10 miesięcy będzie mogło robić zakupy za darmo w sieci sklepów Biedronka. - No może nie całkowicie za darmo – prostuje Paweł Krassowski, szef stowarzyszenia. - Darmowe będą zakupy do kwoty 150 zł. Bo Fundacja Biedronki każdemu seniorowi podarowała „Kartę Dobrą”, która co miesiąc będzie zasilana kwotą 150 zł.Seniorzy, którzy zostali objęci projektem są bardzo zadowoleni.

 

- Każdy grosz oszczędności to dla nas ogromna radość – mówi „Tygodnikowi Szczytno” jeden z nich. - Mnóstwo pieniędzy wydajamy w naszym wieku na leki i opłaty, 150 zł na zakupy spożywcze dla jednego seniora to naprawdę sporo pieniędzy. To codziennie świeży chleb, bułka, czy mleko. Naprawdę spora pomoc.

 

Operatorem projektu na ternie naszego powiatu jest Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia, którego prezes jest Paweł Krassowski. Działania wolontariuszy zaangażowanych w akcję oraz wyszukiwaniem potrzebujących seniorów zajmuje się Rafał Szumny, koordynator programu.


Reklama

 

- Często spotykam się z seniorami i wiem, że bywają w bardzo trudnych sytuacjach ekonomicznych i społecznych – mówi Rafał Szumny. - Spotkania z seniorami w ramach "Karty Dobrej" i naszymi wolontariuszami pokazały, że wciąż jest mnóstwo osób starszych, które naprawdę potrzebują pomocy. Bardzo cieszymy się z tego, że udało nam się wejść we współpracę z Fundacją Biedronki i wspomóc ekonomicznie aż 30 seniorów z naszego powiatu.

 

W środę, 6 października w Świetlicy Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Szczytnie odbyło się spotkanie wolontariuszy zaangażowanych w program „Karta Dobra”. Podsumowano pierwszy miesiąc jego działania, który w naszym powiecie ruszył od 1 września.

Reklama

 

To, że program działa w powiecie szczycieńskim to też zasługa Stowarzyszenia „Dla Równości” Mirosławy Widurek.

 

- Pomogła nam nawiązać kontakt z Fundacją Biedronki za co bardzo jej dziękujemy – mówi Paweł Krassowski.

 

Fot. Wolontariusze akcji  Naszej Szczycieńskiej Ziemi i Biedronki.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama