Środa, 6 Grudzień
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja -

Reklama


Reklama

30 lat spełniania marzeń i rozwoju zawodowego – jubileusz Centrum Edukacji w Szczytnie


Centrum Edukacji w Szczytnie Warmiński Zakład Doskonalenia Zawodowego skończyło 30 lat. To miejsce, które spełniło marzenia o lepszej pracy, rozwoju, wykształceniu być może grubo ponad 100 tysiącom osobom. Tylko przez ostatnie sześć lat przez mury ZDZ w Szczytnie przeszło 21 tysięcy osób. Placówką od 2007 roku kieruje Barbara Świerczyńska.Do ZDZ-tu w Szczytnie trafiłem w wieku 46 lat – wspomina pan Janusz. - Nie miałem matury, pracy. Życie nie układało się najlepiej. Bardzo się wstydziłem. Ale trafiłem tam na wyjątkowych ludzi, którzy pomogli mi skończyć szkołę średnią, zdać maturę, potem poszedłem na zaoczne studia. Dziś mam fajną pracę, rodzinę, normalne życie. Tak, ZDZ spełnił moje marzenia o normalności.

 

Takie historie można mnożyć. Potwierdza to szefowa placówki Barbara Świerczyńska.

 

- Dość często spotykamy się z takimi podziękowaniami – mówi z uśmiechem. - I chyba to jest najlepsza nagroda za naszą pracę – dodaje. - 30 lat temu podobnych placówek szkoleniowych, szkół dla dorosłych było bardzo wiele, ale do dziś na rynku w naszym powiecie działamy jedynie my, to o czymś świadczy.

 


Reklama

Centrum Edukacji w Szczytnie 30 lat skończyło dokładnie 13 października. Uroczystości jubileuszowe zaplanowano na 26 października.

 

- Będzie to czas podsumowań, podziękowań – śmieje się pani dyrektor. - Przez te lata wykonaliśmy naprawdę kawał fajnej pracy, pomogliśmy wielu ludziom.

 

Pierwszym dyrektorem ZDZ w Szczytnie była Teresa Grzeszczak (1993-2004), potem placówką kierowała Monika Hausman-Pniewska (2004-2007).

 

Fundamentem było liceum ogólnokształcące dla dorosłych, które działa właściwie do dziś.

 

- Same kierunki, szkolenia, kursy się zmieniały, dostosowywały do potrzeb rynku pracy i naszych klientów – opowiada dyrektor Barbara Świerczyńska. - Kiedyś modne były szkoły policealne, rachunkowość, informatyka. Dziś numerem jeden jest fryzjerstwo, technologia żywienia...

Reklama

 

W latach 90. ZDZ swoją ofertę kierował głównie do osób bezrobotnych.

 

- Dziś otwarci jesteśmy na potrzeby wszystkich – mówi Barbara Świerczyńska. - Szkolimy przedsiębiorców, pracowników, bezrobotnych, pomagamy całym rodzinom wyjść z kryzysu. Prowadzimy warsztaty rodzinne, usługi społeczne. Nasza oferta jest bardzo elastyczna, dostosowana do tempa i zmian współczesnego świata. Zapraszamy do nas, warto sprawdzić nasze możliwości – dodaje Barbara Świerczyńska.

 

Więcej na temat ZDZ w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama