Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

28-latka pędziła przez wieś, efekt - 2,5 tys. zł mandatu


W czwartek funkcjonariusze szczycieńskiej grupy „Speed” czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego, którzy poruszali się po krajowej 53. Sprawdzali, czy kierujących „wyhamuje” nieco wysokość nowych mandatów.Około godz. 09:30 na trasie Dąbrowy – Rozogi, policyjny videorejestrator wskazał, że poruszający się krajową 53 kierowca Hondy pędzi na obowiązującej „pięćdziesiątce” z prędkością 111 km/h.

 

Funkcjonariusze zatrzymali 37-letniego mieszkańca woj. mazowieckiego do kontroli drogowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych i 10-cioma punktami karnymi.

 

Tego samego dnia na tej samej trasie, parę minut po godzinie 11:00, 28-letnia kierując pojazdem marki Audi pędziła z prędkością 133 km/h. Zatrzymana do kontroli drogowej mieszkanka woj. podlaskiego została ukarana mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych oraz 10-cioma punktami karnymi.


Reklama

 

Reklama

 

- Zadaniem powołanych zespołów policyjnej Grupy Speed jest ujawnianie kierujących, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze oraz szczególnie niebezpiecznych wykroczeń m. in. takich jak: przekraczanie dopuszczalnej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie, niewłaściwe zachowanie w obrębie przejść dla pieszych, a także innych przestępstw i wykroczeń mających wpływ na zaistnienie wypadków drogowych – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Pamiętajmy, że prędkość to nadal jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, w których giną ludzie.

 

 Komentarze do artykułu

ares

Może należałoby wprowadzić dokładne badania psychiatryczne dla kandydatów na kierowców? Co trzeba mieć we łbie, żeby tak jeździć? Są sytuacje na drodze, na które nie mamy wpływu, ale w tych przypadkach ewidentnie górę nad rozumem wzięła głupota.

cojak

Prawo jazdy też chyba zostały zatrzymane na trzy miesiące , w tych dwóch przypadkach .

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama