Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

2500 złotych kary grzywny dla nietrzeźwego rowerzysty


Nowy policyjny taryfikator potrafi „dać po kieszeni”. O tym, jak dotkliwe są to kary finansowe przekonał się 47-letni kierowca jednośladu, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, jechał drogą publiczną. Mężczyzna za złamanie obowiązujących przepisów otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tys. złotych.


  • Data:

Wraz z początkiem 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator, który zmienił wysokości grzywien za wybrane wykroczenia drogowe. Ich wprowadzenie spowodowało zmiany w zachowaniu wielu kierowców. Zdarzają się jednak osoby, które w dalszym ciągu podchodzą lekceważąco do przepisów.

 

W środę (08.03.2023r.) przed godziną 22:00, policjanci z Posterunku Policji w Świętajnie zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Styl jazdy kierującego wskazywał jednoznacznie na to, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało u 47-letniego mieszkańca gminy Świętajno ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione wykroczenie, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.


Reklama

Reklama

 

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.Komentarze do artykułu

Świętował dzień kobiet.

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama