Wtorek, 25 Czerwiec
Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma -

Reklama


Reklama

23-latek ze Szczytna ukrywał się dwa lata. Wpadł, bo zakłócał porządek publiczny


Policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Szczytna poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna był poszukiwany za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Wpadł, bo zakłócał porządek publiczny, za co został ukarany mandatem karnym.W środę, 13 września około godziny 11:00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna uderzał w tablicę z ogłoszeniami, barierki oraz próbował wyrwać rynnę.


Reklama

 

Reklama

Policjanci, po dotarciu na miejsce zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu w zgłoszeniu.

 

- Na widok funkcjonariuszy, mężczyzna zaczął uciekać – relacjonuje sierżant Agata Stefaniak ze szczycieńskiej policji. - Po chwili został zatrzymany. To 23-letni mieszkaniec Szczytna. Okazało się, że na sumieniu ma nie tylko swoje dzisiejsze zachowanie. W trakcie weryfikacji danych, na jaw wyszło, że 23-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia łącznej kary 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz zabór pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Ponadto, był również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie do ustalenia miejsca pobytu oraz wykonania czynności procesowych.

 

Mieszkaniec Szczytna ukrywał się przed organami ścigania od ponad 2 lat.

Za popełnione wykroczenie, mieszkaniec Szczytna został ukarany mandatem karnym.

Zatrzymany 23-latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, a następnie do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzone kary pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama