Sobota, 28 Maj
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana -

Reklama


Reklama

20-latka dachowała Toyotą w Starych Kiejkutach (zdjęcia)


Szczycieńskie służby ratunkowe pracowały na miejscu dość poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło w centrum miejscowości Stare Kiejkuty, w gminie Szczytno. 20-letnia kierująca pojazdem marki Toyota nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków, jej auto wpadło w poślizg, a następnie dachowało. 20-latce z samochodu pomógł wydostać się 54-letni świadek tego zdarzenia, który wezwał też na miejsce służby ratunkowe.Wczoraj (17.01.22r.) około godz. 13:30 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że na dk-58 w okolicach miejscowości Stare Kiejkuty, w gminie Szczytnie doszło do dachowania pojazdu osobowego.

 

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego wynika, że 20-letnia kierująca pojazdem marki Toyota nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i dachowała. Świadkiem tego zdarzenia był 54-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, który zatrzymał swój samochód, udzielił kobiecie pomocy, a także wezwał na miejsce służby ratunkowe.


Reklama

 

- Obecna na miejscu załoga karetki pogotowia podjęła decyzję o potrzebie przetransportowania 20-latki do szpitala, celem przeprowadzenia szczegółowych badań – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Jak ustalili szczycieńscy policjanci życiu i zdrowiu kobiety nie zagraża niebezpieczeństwo. Mundurowi zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizję drogową.

 

Policjanci apelują! Nie dokładajmy sobie świadomie zmartwień. Trudne warunki atmosferyczne na drodze i tak utrudniają nam jazdę. Śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania pojazdu. Dlatego apelujemy o zdjęcie nogi z gazu oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego nas pojazdu. Bardzo ważne jest również odśnieżenie samochodu przed podróżą – nie tylko szyby przedniej, ale również szyb bocznych, lusterek oraz lamp. Nawierzchnie jezdni w wielu miejscach są oblodzone, na drogach gdzieniegdzie zalega też błoto pośniegowe, a przy takich warunkach drogowych nietrudno o niebezpieczne zdarzenie drogowe.

ReklamaKomentarze do artykułu

Kowal

@Krzysiek Prawda? Wydaje się to oczywiste, ale w obecnych czasach różnie bywa. Redakcjo, może warto poprawić, bo wiele osób wierzy nawet w największe bzdury, które pojawiają się w internecie.

Krzysiek

Śliska nawierzchnia raczej wydłuża drogę hamowania

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Szczytno z poważnymi wadami
  Co za bzdura, starosta lansuje się za kwotę 2000 zł. Podczas gdy każdy lekarz rodzinny wykonuje te badania w ramach NFZ.

  Barany


  2022-05-27 06:56:29
 • Sphinx wkroczył do Szczytna, uczta smaków w Twoim zasięgu (sprawdź szczegóły)
  Polecam zamówić jedzenie i udać się na długie zakupy... My czekaliśmy dwie godziny. Przy lemoniadach. Ja rozumiem, że taki dzień, że stoliki prawie wszystkie zajęte, ale ile można czekać na trzy humusy i dwie bułki??

  Mieszkanka


  2022-05-26 22:16:07
 • Miód idzie w parze z opłatkiem
  To sie nazywa smarowanie dupy miodem klechom, milosnikom dzieci.

  kropidło


  2022-05-26 13:45:17
 • Kolizja na przejeździe kolejowym w Dybowie
  Musiało dojść do kolizji na przejeździe kolejowym aż , to dopiero został tunel z porośniętych młodych drzew zlikwidowany.Teraz jest elegancko , dzięki za dobrze wykonaną pracę.

  Można ? , można.


  2022-05-25 19:31:05
 • Sobieski kończy 70 lat
  Szczerze - rzadko tu zaglądam, bo i po co, skoro wszystkie treści poznaję jeszcze zanim trafią one przed oczęta PT Czytelników. Ale zdarza się, że jednak zajrzę. Tym razem trafiłam na \"Sobiecha\", bo to moja szkoła i z sentymentem wspominana. Lektura komentarzy srodze mnie jednak zawiodła. Nie ze względu na ilość, lecz jakość. \"Sobiech\" (niezależnie od patrona zmienianego wraz z systemem) wypuścił z maturalnymi świadectwami tysiące absolwentów. Liczyłam więc na trochę wspomnień, opowieści z lat młodzieńczych, anegdot, historyjek o tym, jak to jakiś pan-prof czy pan-profka walczyli z niesfornymi młokosami i młokoskami (bądź odwrotnie). Niestety. Szkoda.

  Halina Bielawska, matura \'77


  2022-05-25 17:38:14
 • Kat Oliwii zdrowy, jest opinia biegłych
  Czyli pobicie w tym samym dniu innego człowieka to znaczy, że jest to działanie z premedytacją. Więc Sąd nie będzie miał wątpliwości co zrobić dla jego dobra.

  Jogucjusz


  2022-05-25 16:55:40
 • Alternatywy dla papierosów - rzetelna informacja to podstawa
  Ach ci naukowcy i inni mądrale którzy piszą o czymś czego sami nie doświadczyli. Palenie prawdziwych papierosów to bardziej nawyk, niż nałóg, a palenie e-papierosów to jak całowanie się przez szybę.

  Nałogowy palacz


  2022-05-25 15:28:26
 • Został miesiąc na złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła
  Ja deklaruję, że będę palił nawet oponami, żeby moja rodzina nie zamarzła zimą, a jak się skończą opony, to napalę bydlakami co, zamknęli polskie kopalnie i zrezygnowali z tanich Ruskich surowców. Zalecam poważnie się nad tym zastanowić, bo jeżeli ludzie zostaną postawieni przed wyborem: przetrwanie rodziny vs bydlaki, które do tego stanu doprowadziły, to zapewniam, że bydlaki już mogą szykować się do odstrzału. Dobrym przykładem jest obecnie Sri Lanka.

  borsux


  2022-05-25 10:04:29
 • Dąb przy Reja „odetchnął” dzięki miejskim drogowcom (zdjęcia)
  Bardzo dobry pomysł i dobrze wykonana robota. Brawo.

  Mieszkaniec ulicy Reja


  2022-05-25 07:05:28
 • Seniorzy chcą... tańczyć
  Panie Jerzy źle Pan wygląda w towarzystwie tych popleczników partyjnych. W zamian za pomoc wszyscy seniorzy będą musieli głosować na PSL i Pan również!

  Radek


  2022-05-25 06:30:51

Reklama