Poniedziałek, 23 Maj
Imieniny: Emila, Neleny, Romy -

Reklama


Reklama

19-letni kierowca Opla wymusił pierwszeństwo autobusowi


Jak wskazują policyjne statystyki w 2020 r. na polskich drogach doszło do 23 540 wypadków drogowych mających miejsce na drogach publicznych, w strefach zamieszkania lub strefach ruchu. W wyniku wypadków drogowych 2 491 osób poniosło śmierć, a 26 463 osoby zostały ranne, w tym 8 805 ciężko. W 2020r. policjanci w całym kraju obsłużyli również 382 046 kolizji drogowych. Głównymi przyczynami wypadków było: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Policjanci apelują o rozwagę, czujność, ostrożność oraz jazdę zgodą z obowiązującymi przepisami.W środę, 13 października około godz. 16:00 funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego szczycieńskiej komendy zostali skierowani do obsługi zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy B. Chrobrego z ulicą Warszawską w Szczytnie. Według osoby zgłaszającej miało tam dość do zderzenia się pojazdu osobowego marki Opel z autobusem miejskim.

 

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 19-letni kierowca Opla poruszając się ulicą B. Chrobrego (droga podporządkowana) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się ulicą Warszawską (droga z pierwszeństwem przejazdu) kierowcy autobusem miejskiego, na skutek, czego doszło do bocznego zderzenia się pojazdów - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.


Reklama

 

Na szczęście zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Autobusem kierował 35-letni mieszkaniec Szczytna, który przewoził 4 pasażerów. 19-letni mieszkaniec gminy Szczytno, sprawca kolizji, podróżował sam.

 

Obaj kierujący w chwili zdarzenia byli trzeźwi. 19-latek za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

 

Na szczęście, tym razem, nic poważniejszego nikomu się nie stało. Jednak szczycieńscy policjanci apelują, aby zachować ostrożność i rozwagę podczas kierowania pojazdem. Pamiętajmy, aby zawsze być wypoczętym przed podróżą. Wsiadając do auta, zawsze zapinajmy pasy bezpieczeństwa. Dostosujmy prędkość pojazdu, tak, aby zawsze móc w porę zareagować na nietypowe i niespodziewane zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość, brawura, przecenianie własnych umiejętności kierowania, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego to główne przyczyny zdarzeń drogowych, w szczególności tych najtragiczniejszych w skutkach.

Reklama

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama