Środa, 17 Sierpień
Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -

Reklama


Reklama

11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza


Ruszyła budowa nowej remizy strażackiej w Dźwierzutach. Szacunkowy koszt całego przedsięwzięcia to nawet 11 mln zł. - Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się podzielić te prace na kilka etapów – mówi Barbara Trusewicz, wicewójt gminy Dźwierzuty.Pierwszym etapem prac zajmie się firma MARYBUD Marianna Kwiatkowska z Olsztyna. Wójt Marianna Szydlik właśnie podpisała z nią umowę.

 

Firma ma wybudować garaż z łącznikiem w stanie surowym otwartym. Inwestycja pochłonie ponad 560 000 zł, z czego 500 500 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Reklama

 

Reklama

Zgodnie z umową prace mają być zakończone do kwietnia przyszłego roku.

 

- Powoli przygotowujemy dokumenty niezbędne do ogłoszenia zamówienia publicznego na wyłonienie wykonawcy II etapu prac, na którego realizację pozyskaliśmy fundusze z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 5 mln zł – dodaje Trusewicz.

 

Nowy, przebudowany, strażacki obiekt, jak wskazuje wizualizacja, docelowo będzie wyglądał imponująco. I choć to kwota niebotyczna, może istotnie kosztować w sumie aż 11 mln zł.Komentarze do artykułu

Anka z okolicy

Nie jestem przeciwnikiem tej inwestycji - żeby było jasne. Tylko trzeba mierzyć siły na zamiary.Wójt Szydlik twierdzi, że gmina jest biedna. Czemu więc nie zaplanowano rozbudowy istniejącej strażnicy: w granicach rozsądku i zdolności budżetowych. Czy radni, którzy przyklepali ten projekt pomyśleli nad kosztami utrzymania tego molocha???Przecież to będą w przyszłości kolejne poważne wydatki , czyli pieniądze wyrzucone w błoto. Gmina zamiast pozyskać pieniądze z Dobrego Ładu na modernizację wodociągów wnioskuje o kasę na remizę... Tak się dba o dobro i potrzeby mieszkańców. Dziękujemy Pani Wójt ! I jeszcze jedno: Hasło wyborcze ,, Gmina to my wszyscy\" jest nieadekwatne do Pani działań. Lepiej pasuje: ,,Gmina to JA i Dźwierzuty\".

sąsiad

Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Wójt Szydlik odcina Marksewo od wody, jest decyzja i termin
  i prawidłowo, odcinać im wodę, przecież mają obok jezioro. Dobrze by było nałożyć, na tą sezonową szarańczę jakieś opłaty za wdychanie naszego powietrza, a jak nie będą płacić... to też je odciąć :)))


  2022-08-17 18:16:48
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  A to Ty nie wiesz, że pierwszeństwo przejścia przez jezdnię w miejscach do tego wyznaczonych przysługuje pieszym? Za te, jak to nazwałeś \"trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości...\" odpowiada kierowca, bo można tak dostosować prędkość, by w/w trudności, wyeliminować, zanim dożywotnio kogoś okaleczysz, lub zabijesz. Jak już doszukujesz się winy we wszystkich, to poszukaj jej też u siebie. PS. za gadanie przez telefon na przejściu, już są odpowiednie kary...i słusznie.

  XbosuX


  2022-08-17 18:02:26
 • Lep na inwestorów, miasto wydało specjalny folder
  To ile kasiorki tym razem wyłożono na tą bzdurę? Potrzebne to jak \"stanowiska wędkarskie\", \" \"strefy wypoczynku\", \" hamakowisko\". A jak tam się ma dofinansowanie remontu dachu Kościoła Ewangelickiego- nadal nie ma 20 tys. w kasie miejskiej?

  dr


  2022-08-17 17:42:36
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Świetny pomysł miał Lidl z parkomatami

  Gość


  2022-08-17 13:58:57
 • Wykonawca popsuł wakacyjną radość, mieszkańcy wściekli (zdjęcia)
  Dziwne, żeby znaleźć tak nieodpowiedzialnego budowlańca i nic z tym nie robić. Słaby gospodarz.

  Gabi


  2022-08-17 13:54:13
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Niektórzy uważają za normę parkowanie przy nieswojej posesji.

  Gabi


  2022-08-17 13:51:07
 • Wspólny trawnik parkingiem? Mieszkańcy protestują
  Brak parkingów? Na ul. Andersa parking prawie pusty. Obok ZKM parking, za hotelem Krystyna parking. Tylko ludzie jak trzeba przejść kilka metrów to problem. Są parkingi tylko trzeba trochę pochodzić a nie wjechać do sklepu .

  Taki tam.


  2022-08-17 13:22:13
 • Radny Furczak złamał dżentelmeńską umowę? Budżet obywatelski z nowymi, starymi kontrowersjami?
  nasi radni to osoby bezradne kasa i zawracanie kijem rzeki to ich domena w czasie kadencji

  Zdzysk


  2022-08-17 13:06:56
 • Przechodzenie po pasach też jest ryzykowne
  Jeżeli komuś nie zdarzyło się dotychczas, że pieszy albo rowerzysta na przejściu dla pieszych nagle wtargnął pod nadjeżdżający pojazd, wszedł na przejście nie upewniając się czy nie nadjeżdża pojazd mogący mieć trudności z zatrzymaniem z powodu zbyt małej odległości od pieszego, z telefonem przy uchu nie obserwując sytuacji na jezdni, itp. itd. to proszę o informację pod powyższym artykułem.

  Do kierowców


  2022-08-17 07:47:49
 • Sygnał Czytelników: Koszmarnie drogie ścieki!
  Miejscowość Jurgi gm.Pasym tu za beczkowóz z nieczystościami płynnymi 10m3 trzeba zapłacić 350 zł czyli za 1m3 35 zł. Takie stawki dostaliśmy po wybudowaniu nowej oczyszczalni ścieków w Pasymiu.

  Są jeszcze większe stawki.


  2022-08-17 07:07:43

Reklama