Wtorek, 6 Czerwiec
Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera -

Reklama


Reklama

11 mln zł – tyle może kosztować nowa remiza


Ruszyła budowa nowej remizy strażackiej w Dźwierzutach. Szacunkowy koszt całego przedsięwzięcia to nawet 11 mln zł. - Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się podzielić te prace na kilka etapów – mówi Barbara Trusewicz, wicewójt gminy Dźwierzuty.


  • Data:

Pierwszym etapem prac zajmie się firma MARYBUD Marianna Kwiatkowska z Olsztyna. Wójt Marianna Szydlik właśnie podpisała z nią umowę.

 

Firma ma wybudować garaż z łącznikiem w stanie surowym otwartym. Inwestycja pochłonie ponad 560 000 zł, z czego 500 500 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Reklama

 

Reklama

Zgodnie z umową prace mają być zakończone do kwietnia przyszłego roku.

 

- Powoli przygotowujemy dokumenty niezbędne do ogłoszenia zamówienia publicznego na wyłonienie wykonawcy II etapu prac, na którego realizację pozyskaliśmy fundusze z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 5 mln zł – dodaje Trusewicz.

 

Nowy, przebudowany, strażacki obiekt, jak wskazuje wizualizacja, docelowo będzie wyglądał imponująco. I choć to kwota niebotyczna, może istotnie kosztować w sumie aż 11 mln zł.Komentarze do artykułu

Anka z okolicy

Nie jestem przeciwnikiem tej inwestycji - żeby było jasne. Tylko trzeba mierzyć siły na zamiary.Wójt Szydlik twierdzi, że gmina jest biedna. Czemu więc nie zaplanowano rozbudowy istniejącej strażnicy: w granicach rozsądku i zdolności budżetowych. Czy radni, którzy przyklepali ten projekt pomyśleli nad kosztami utrzymania tego molocha???Przecież to będą w przyszłości kolejne poważne wydatki , czyli pieniądze wyrzucone w błoto. Gmina zamiast pozyskać pieniądze z Dobrego Ładu na modernizację wodociągów wnioskuje o kasę na remizę... Tak się dba o dobro i potrzeby mieszkańców. Dziękujemy Pani Wójt ! I jeszcze jedno: Hasło wyborcze ,, Gmina to my wszyscy\" jest nieadekwatne do Pani działań. Lepiej pasuje: ,,Gmina to JA i Dźwierzuty\".

sąsiad

Jasne, stać na to gminę. Nie zapomnijcie o sali na bankiety dla lokalnej elyty, jakie urządza się np. w czasie dożynek. No i przewodniczacy RG też strażak. Tylko słyszę, że nie będzie czym polewać: z ujęciu wody w Orżynach w kilku wsiach co kilka dni puste krany!!!

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama